www.car.cz
 

Eurotrial aneb velká offroadová slavnost se blíží
     15.7.2011 16:39 - tisková zpráva


ME v trialu terénních automobilů
5. – 7. srpna se v České republice koná velká off-roadová slavnost. Vůbec poprvé se totiž u nás bude konat Mistrovství Evropy v trialu terénních automobilů, které přivítá na autodromu v Sedlčanské kotlině více jak 160 závodních vozů ze všech koutů starého kontinentu.
Na každého závodníka čeká během dne osm bodovaných sekcí, jak v sobotu, tak dalších osm v neděli, kdy budeme v podvečer znát vítěze všech pěti kategorií. Zatímco ve třídě Original či Standard najdeme plejádu snad všech sériových terénních vozů s minimálním množstvím povolených úprav, v kategorii Modified či Pro-modified již rozdíly oproti sériovým vozům poznáte na první pohled. Velká kola, široký rozchod a co největší světlá výška. Motory nabité koňmi a technické finesy hodné Mistrovství Evropy – Eurotrialu 2011. Stále však bezpečně poznáte o jaký terénní automobil se v prvopočátku stavby jednalo.
Samostatnou a královskou kategorií jsou prototypy při jejichž sledování přestanete věřit ve fyzikální zákony. Kategorie Prototyp zahrnuje výlučně trubkové speciály s řiditelnými nápravami, které jsou stavěné přímo na trial. Nad tím, s jakou lehkostí a dravostí se proplétají mezi brankami, zůstává rozum stát nejednomu divákovi. Tyto jedno či dvoumístné buggy jsou výsadní doménou severských národů, které pravidelně sbírají evropské tituly v této kategorii již řadu let. Zkřížit plány na další z řady norských či švédských titulů se určitě pokusí třeba Rusové, ale i naši.
Naše úspěchy lze očekávat především v kategorii Standard či Modified, kde jsme si z posledních Eurotrialů, konaných ve Švédsku či Německu, dovezli vždy jeden z nejcennějších kovů. Věřme, že na tyto úspěchy se našim podaří na domácí půdě navázat a podpora diváků jim nebude příliš trémou svazovat ruce.
Realizační a organizační tým pracuje na posledních detailech akce, tak abychom si před Evropou nejen neutrhli ostudu, ale abychom překonali i ty nejsmělejší představy o perfektně zorganizované akci. Pro všechny závodníky, ale i jejich doprovodné týmy a diváky je připraven bohatý program a také některé nadstandardní služby. Díky jedné z domácích firem, bude například v době konání akce po celém areálu k dosažení bezdrátový internet (wi-fi), díky jiné zde bude zase na víkend instalován mobilní bankomat. Určitě bude zážitkem pro mnohé možnost letu vyhlídkovým vrtulníkem nad zdejším areálem a okolím a samozřejmě nebudou chybět obří stany s občerstvením, aby mohly být maximálním způsobem uspokojeny nároky diváků, jezdců i jejich zázemí.

Sedlčany budou již od pátku žít touto akcí, neboť zahájení mistrovství se odehraje přímo na náměstí, kde bude slavnostní rampa a představí se zde od 18 hodin všechny závodní posádky. Předtím přítomné diváky rozehřeje od 16 hodin koncert skupiny Maxim Turbulenc a dobře naladí plzeňské roztleskávačky Pilsen Cheerleaders nebo módní a umělecká show Aleny Lauberové. Na své si tak přijdou nejen vyznavači motoristického sportu, ale i jejich něžné polovičky. Samotné závody začnou v sobotu ráno, kdy budou všechny trialové sekce otevřeny již od osmi hodin a uzavírat se budou přesně v šest odpoledne.

Stejně tomu bude i v neděli. Nudit by se v areálu neměl nikdo. Návštěvníci mohou například kromě závodů sledovat ukázkové jízdy na čtyřkolkách nebo si prohlédnout upravené terénní automobily včetně dakarských speciálů. Pro děti bude k dispozici zábavní centrum s aktivními herními konzolemi Nintendo a pro ty úplně nejmenší skákací hrady, profesionální malování na obličej a další zábava. Vše podstatné se návštěvníci areálu dozví z velké LCD obrazovky či od moderátora akce. Stánky se stylovým off-roadovým oblečením, doplňky a příslušenstvím jsou na takové akci povinností. V sobotu bude přímo na kotlině velký koncert revivalové skupiny Abba Stars, která získala za své dokonalé kopírování legendární švédské skupiny Abba i řadu ocenění ve světě.

Více informací o akci najdete na internetové adrese www.eurotrial.cz

Foto z loňského ročníku zde

Videoupoutávka rovněž na www.tvmotormix.cz v pořadu MotorMIX


 
 
Fotogalerie:   CCR 2011 a polská Baja Carpathia a naši závodníci

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose