www.car.cz
 

Časopis RALLY na konec prázdnin. I s mapou Barum rallye
     20.8.2007 08:20 - tisková zpráva


Horácká rally Třebíč - Pechova spanilá jízda

 

Jedenáct nejrychlejších časů z patnácti rychlostních zkoušek Horácké rally vynesly suverénní vítězství posádce ve složení Václav Pech a Petr Uhel. Plzeňáci opět startovali s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX a vítězstvím rázně vykročili za ziskem dalšího titulu. Smolař z Bohemky Jan Votava tentokráte nezaváhal a zcela po zásluze skončil na druhém místě před Vojtěchem Štajfem.

 

Pozvánka Barum Rally Zlín

Oficiální mapy a harmonogram soutěže

 

Legendární úseky se vrací na mapu Barum rally

Kultovní vložky nedávné minulosti Semetín - Hošťálková, Lhota - Hošťálková či Hošťálková - Troják téměř zavál čas. Ze současného startovního pole si je pamatuje jen minimum jezdců. V letošním ročníku se ale na valašské kotáry nad obcí Hošťálková Barum rally opět vrací.

 

Super 2000 preview

Barum Rally Zlín bude jednou z nejlépe obsazených soutěží v české a zřejmě i v československé historii. Podle nejnovějších informací dva týdny před startem by se na startu mělo objevit čtrnáct jezdců s vozy kategorie S2000. To je stejný počet jako na belgické Ypres rally, která zatím drží v tomto směru rekord. S největší pravděpodobností se však bude jednat pouze o dva typy vozů. Značky Fiat a Peugeot spolu nesmlouvavě bojují o titul IRC, v průběžném hodnocení je dělí pouze jediný bod.

 

Roman Kresta - Favoritů je spousta

Domácí Barum rally je pro Romana Krestu srdeční záležitostí. Třikrát ji dokázal vyhrát, ale rovněž si v okolí Zlína prožil několik osobních proher. Letos budou na Moravě premiérově závodit vozy S2000, přesto jezdec Tescoma rally teamu pohlíží k nejvyšším metám.

 

Simon Jean-Joseph - Jsem připraven bojovat

Simon Jean-Joseph se vrací do Zlína po roční pauze. V roce 2004 zde při premiérovém startu senzačně zvítězil, o rok později havaroval při průjezdu RZ Troják. U rodáka z Martiniku se však během zmíněné doby změnila řada věcí. V současnosti reprezentuje s vozem Citroën C2 S1600 francouzský Citroën Sport.

 

Volkan Isik - Rád jezdím bokem

Turecké jezdce vídáme na českých tratích sporadicky. Při Barum rally bude jednou z výjimek účastník devatenácti závodů mistrovství světa a nejúspěšnější turecký jezdec současnosti Volkan Isik. V barvách týmu Fiat Motorsports Turkey se představí s vozem Fiat Punto Abarth Super 2000.

 

Cebia Rally Pelhřimov - Letecký den u Pelhřimova

Po čtyřměsíční pauze, zapříčiněné přesunutím Labské rally do podzimního termínu, pokračovalo o prvním srpnovém víkendu Mistrovství ČR v rally svým třetím podnikem. Účastníci "prostředního šampionátu" tentokrát zamířili do okolí Pelhřimova na podnik, který se mohl pyšnit druhou nejpočetnější startovní listinou dosavadního průběhu seriálu. V pestrém startovním poli, čítajícím skoro šest desítek vozů, tentokrát nenaplnily papírové předpoklady favorizovaná "wéercéčka". Technických problémů těchto dožívajících speciálů dokázali využít piloti produkčních vozů, kteří obsadili všechny tři pozice na stupních vítězů.

Rally Agropa Pačejov - Léto, zmrzlina ... a rally ve vysokém tempu

 

Poté, co "drsnou" Kopnou nečekaně opanoval Daniel Běhálek se subaru, si na své téměř domácí soutěži spravil chuť z těsné porážky největší favorit soutěže Karel Trněný. Na rozdíl od moravské soutěže nešlo v první řadě o přežití a výpadků bylo minimum, předpokladem úspěchu proto bylo závodit naplno od prvního do posledního kilometru tratě.

 

IRC - Tuhé bitvy Fiatu a Peugeotu

V letních měsících pokračoval v rychlém sledu seriál IRC. V Rusku dominoval poprvé v kariéře Anton Alen, na Madeiře vytáhl Fiat další triumf z rukámu - Giandomenica Bassa.

Přesto ani tato dvě vítězství italských barev o osudu šampionátu nic nerozhodla, takže se i v okolí Zlína můžeme těšit na atraktivní duel.

 

Rally Finland - Jezdci Fordu zachraňovali čest domácích

Marcus Grönholm a Mikko Hirvonen potvrdili ambice Fordu a model Focusu 07 dovedli do cíle Finské rally na prvních dvou příčkách. Třetí Sebastien Loeb byl přeci jen vzdálen více než obvykle. I přes double Fordu však ostatní Finové příliš neoslnili a zbytek desítky opanovali zahraniční jezdci!

 

Přes horizont … Marcus Grönholm o Finské rally

 

Ford Focus WRC 07 - Síla detailu

Ve Finsku debutovala nová evoluce úspěšného Fordu Focus WRC 06, který se může pochlubit 12 vítězstvími z 25 startů a značkovým titulem mistra světa. Změny se soustředily na doladění detailů, odlehčení některým dílů a optimální rozložení hmotnosti.

 

Jacek Bartoš - bezpečnostní delegát FIA

Ačkoliv jméno polského činovníka zná málokdo z fanoušků rallysportu, právě tato osoba definitivně posvěcuje průjezd jakékoli rychlostní zkoušky soutěže mistrovství světa. Bartoš má totiž všechny fanoušky z bezpečností helikoptéry jako na dlani…

 

PR


 
 
Fotogalerie:   Německo 2007 a zlatý junior Martin Prokop, foto týmu

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose