www.car.cz
 

Časopis Rally právě vychází
     24.10.2007 22:25 - tisková zpráva


XXIX. Fuchs Oil Rally Příbram - Závěr plný zvratů
Závěrečnou soutěží Global Assistance MMČR byl devětadvacátý ročník Fuchs Oil Rally Příbram. Ani předčasný zisk titulu neodradil plzeňskou posádku Václav Pech - Petr Uhel v účasti, a tak se mohli diváci těšit na velkou oslavu v podobě smyků. Naopak otevřený byl souboj o druhou příčku v konečném pořadí šampionátu. Při neúčasti Romana Kresty si na ni brousili zuby Karel Trojan, Václav Arazim a překvapení druhé poloviny sezony Jan Votava.
 
AZ Pneu Rally Jeseníky - Závod o desetiny
Premiéra AZ Pneu Rally Jeseníky v kalendáři sprintrally se vydařila. Závod naplnil slovo sprintrally - na celé trati se závodilo o desetiny sekund a do posledního kilometru závěrečné rychlostní zkoušky nebylo nic jistého. Abnormálně vyrovnaná soutěž nakonec skončila nejlépe pro Plzeňáky Viktora Szabó s Vladimírem Tichým, kteří si vychutnali premiéru na nejvyšším stupni.   
Dan Běhálek - Jízda na jistotu mě nebaví
Upozornil na sebe absolutním triumfem na Rallysprintu Kopná, kterého dosáhl po vypjatém souboji, ale i těžkou havárií na Barum rally. Takové skóre vystihuje postoj Dana Běhálka k rally: jízda na jistotu ho nebaví a raději si více užívá adrenalin. Nicméně jde o výsledky a riziko nesmí převážit požitek z jízdy.
 
Vladimír Hubáček - Modrá legenda
Modrá barva jeho alpinky zůstala pevně zapsána v paměti fanoušků československého soutěžního sportu první poloviny sedmdesátých let. Pro materiál věnovaný Vladimíru Hubáčkovi k jeho pětasedmdesátým narozeninám by se tedy jen stěží našel výstižnější titulek než ten, kterým ho před lety poctil motoristický novinář Dalibor Janek - MODRÁ LEGENDA. V jeho stejnojmenném medailonu pak nejen zmapoval Hubáčkovu sportovní i životní dráhu, ale zároveň vykreslil i obraz historie domácího automobilového sportu.
 
Freddy Loix
"Fast Freddy" se vrací na výsluní
Na konci devadesátých let nikdo neřekl belgickému jezdce Freddymu Loixovi jinak než "Fast Freddy". Jeho výkony byly příslibem do budoucnosti, nahlas se o něm mluvilo o budoucím mistru světa. Tovární angažmá u Mitsubishi mu však nevyšlo podle představ a ani v dalších světových soutěžích nedokázal navázat na předešlé úspěchy. Po odmlce se letos vrátil na evropské tratě. Jeho výkon na Barum rally Zlín naznačil, že stále nepatří do starého železa.
 
Rally Sanremo
Na Italské riviéře padl další rekord. Bývalá soutěž MS Rally Sanremo přivítala na startu 17 speciálů kategorie Super 2000. Díky zařazení soutěže do italského šampionátu se na trati sešla obrovská konkurence. Přesto překvapivě zvítězil, stejně jako na Ypres Rally, Luca Rossetti. Značka Peugeot tak porazila Fiat Abarth i na domácí půdě.
 
MG ZR S2000 Sport - MG odkrylo karty
Legendární britská značka MG, která má v motoristickém sportu osmdesátiletou tradici, vstala z mrtvých. Korporace MG Rover zanikla v roce 2005. Její část odkoupila čínská automobilka Nanjing Automobile Group a po urovnání obchodních záležitostí se rozhodla vrátit slavné jméno na sportovní scénu.
 
Mitsubishi Lancer Evo X - Domácí představení
S napětím očekávaná premiéra jubilejní desáté evoluce soutěžní ikony Mitsubishi Lancer proběhne na sklonku října na domácí Japonské rally započítávané do MS. Zbrusu nový Lancer Evo 10 v úpravě pro skupinu N pojede jako oficiální předjezdec před vlastním startovním polem.
 
Monitor – národní šampionáty, Rally Elpa
 
RACCRally Catalunya-Costa  Daurada
Rally de France - Tour de Corse
Loeb ukrojil šest bodů
Sebastien Loeb ovládl dvojici asfaltových závodů v Katalánsku a na Korsice. Marcus Grönholm si přesto před posledními třemi závody nadále drží vedoucí příčku průběžné klasifikace. Událostí Korsické rally byl debut Suzuki SX4, neztratili se ani čeští jezdci Jan Kopecký a Martin Prokop.
 
Suzuki SX4 WRC - Soutěživost v genech
Debut zbrusu nového speciálu Suzuki SX4 WRC s Nicolase Bernardim za volantem na Korsické rally se stal událostí historického významu. Značka Suzuki je desátou automobilkou, která postavila soutěžní speciál špičkové specifikace. Od roku 2001, kdy na scénu vstoupil tým Citroën, je to první a zřejmě i poslední přírůstek vozu zkonstruovaného podle současných předpisů kategorie WRC.
 
Přes horizont … Marcus Grönholm (E, F)
Vzpomínka na Colina McRae – Děkujeme, nezapomeneme!
Colin McRae byl jedním z jezdců, kteří nastartovali zájem o rallysport a jeho popularitu nejen na britských ostrovech, ale posléze po celém světě. Svými havárie, téměř vždy bez zranění,  se stal nezapomenutelným a fotografie jeho vozů vždy obletěly celý svět. Ironicky zahynul společně se svým pětiletým synem Johnnym při letecké nehodě helikoptéry Twin Squirrel.

 
 
Fotogalerie:   AZ pneu Rallye Jeseníky 2007, foto Jiří Rohlena

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose