www.car.cz
 

Časopis Rally 01/2008 právě vychází
     23.2.2008 14:17 - tisková zpráva


Škoda Fabia Super 2000
Škoda Auto konečně nabídla dlouho očekávané fotografie finální podoby Škody Fabia Super 2000, která by měla být soutěžním reprezentantem značky v následujících letech. Zároveň zahájila testování prvního funkčního prototypu.
 
IQ - Jänner Rallye - Češi už umí i na sněhu
Ještě loni byl za hlavní stavební kámen úspěchu českých jezdců pokládán "podzimní" asfaltový charakter rakouského prologu sezóny. Letos už se ale nedalo pochybovat, že je to jinak - uplynulé čtyři ročníky zařazení do českého mistrovství stačily k tomu, aby si v Mühlviertelu našinci připadali i na sněhu a ledu jako doma a byli domácím hvězdám víc než vyrovnanými soupeři.
 
Slovo vítěze – Václav Pech
Vše o cestě za hattrickem plzeňského jezdce na rakouské soutěži.
 
Raimund Baumschlager - Český “mistrák” je nesmírně silný
Rakouský multišampión Raimund Baumschlager poutá pozornost fanoušků při každém startu. Na českých tratích si vydobyl renomé jezdce světového formátu, a tak jeho skalp, navíc na rakouských tratích, má vždy svou hodnotu. Po třetí příčce na Jänner rally jsme "Mundlovi" položili několik otázek. 
 
Pozvánka Valašska a Šumava
Josef Sedláček s Cliem R3 Maxi po Robertovi
Po letech strávených za volanty nízkoobjemových vozů dostává Josef Sedláček konečně příležitost usednout do špičkového konkurenceschopného vozu. Prostějovský tým Defrs pro něj zakoupil zánovní Renault Clio R3 Maxi, se kterým třikrát úspěšně startoval tovární jezdec Renaultu Sport Cedric Robert. Osmatřicetiletý Sedláček absolvuje všechny zbývající soutěže MMČR a z testovacích důvodů zřejmě i některé moravské rallysprinty.
 
Preview IRC 2008 - Turecko nahradilo Safari rally
Loix, Vouilloz, Basso a Alen budou pravděpodobně největšími favority na titul mistra IRC 2008. Do úvodní soutěže ještě zbývá několik týdnů, ale už teď je o další dějství bitvy mezi předními jezdci na speciálech kategorie Super 2000 velký zájem.
 
Soutěžní monitor
Přehled evropských šampionátů
 
East African Classic - Waldegaard po třiceti letech
Čtyřiašedesátiletý Švéd Björn Waldegaard vyhrál s Fordem Escort RS po 30 letech znovu legendární Safari Rally. K dispozici měl ještě starší exemplář než v roce 1977, kdy vybojoval svůj první východoafrický triumf. Celkem jich má bývalý mistr světa na svém kontě už pět.
 
Švéd v Africe – ohlédnutí za starty Björna Waldegaarda na Safari
 
Revoluce v černé magii
Při Rally Monte Carlo vstoupilo v platnost revoluční pravidlo jediného dodavatele pneumatik pro drtivou většinu účastníků závodů seriálu mistrovství světa. V letech 2008-2010 bude tuto službu zajišťovat italský výrobce Pirelli.
 
Rally Monte Carlo - Show jednoho muže
Asfaltový král posledních sezon Sebastien Loeb si ani tentokrát nenechal ujít triumf na úvodním podniku sezony. Se spolujezdcem Daniel Elenou deklasovali konkurenci až příliš hladce. Druhou příčku vybojoval Mikko Hirvonen s fordem, různorodost značek na stupních vítězů doplnil Chris Atkinson se subaru.
 
Uddeholm Swedish Rally - Sněhová blamáž v režii fordů
Jediný sněhový závod v letošním kalendáři zradilo počasí. Dvě vložky byly dokonce zrušeny, převážně šotolinové tratě nakonec svědčily fordům, kteří naplno využily zaváhání svých rivalů. Premiérové vítězství v kariéře na soutěži mistrovství světa se dočkal Jari-Matti Latvala, na stupních vítězů ho doplnili Mikko Hirvonen a Gigi Galli. 
 
Subaru Impreza N14 - Radikální řez
Zatímco v kategorii WRC kultovní japonská značka Subaru v posledních letech ztratila dech, mezi produkčními vozy jde naopak od úspěchu k úspěchu. Na tři tituly PCWRC v řadě chce navázat novým pětidveřovým modelem Impreza Sti N14, který už je k dispozici i v našich luzích a hájích.
 
Češi v MS (Milan Liška v Monte Carlu, Josef Semerád ve Švédsku)
Setkání mistrů 2007 - Okruháři opět ovládli Setkání mistrů
Populární "Race of Champions" sice v závěru loňského roku zavítal na proslulý londýnský stadión Wembley, ale stejně jako o rok dříve na pařížském Stade de France vévodil plejádě hvězd z nejrůznějších motoristických disciplín okruhový jezdec - Švéd Mattias Ekström.
 
Dakar 2008 - Konec jedné legendy
Letošní Rally Lisabon - Dakar měla být velkolepým podnikem. Měl to být 30. ročník a měl se zlatým písmem zapsat do historie motoristického sportu. Pořadatelé připravili těžkou trasu, mluvilo se o jednom z nejnáročnějších Dakarů celé historie. Ale jeden z nejslavnějších a nejprestižnějších závodů světa dostal zákeřný úder, z kterého se těžko vzpamatuje. Po třech dnech technických přejímek byla soutěž zrušena kvůli akutním hrozbám muslimských teroristů ze skupiny Al Kajda, operujících na území Mauretánie.

 
 
Fotogalerie:   Ve stopě Valašské zimy 2008 - foto Petr Bača

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose