www.car.cz
 

Motoristická televize SPORT 5 má narozeniny
     21.5.2010 01:27 - tisková zpráva


Televize SPORT 5 slaví druhé narozeniny a představuje novinky ve vysílání

Televize SPORT 5 zahájila své vysílání před dvěma lety a od května 2008 si tento svým zaměřením ojedinělý projekt mezi českými televizními stanicemi získává další a další diváky díky rozšiřování programové nabídky a možností příjmu televizního signálu. Ke druhému výročí svého vzniku připravila televize SPORT 5 zaměřená na motoristický sport a všeobecný motorismus novinky v obou těchto klíčových oblastech.

Nově mohou SPORT 5 přijímat také klienti digitální satelitní televize UPC Direct. Ta zařadila SPORT 5 do své programové nabídky vedle digitálních satelitních televizí Skylink a CS Link, se kterými SPORT 5 spolupracuje již od svého založení. SPORT 5 je tedy nyní dostupný jak prostřednictvím kabelových televizí UPC ČR a UPC Slovakia, tak prostřednictvím satelitní televize UPC Direct na novém satelitu Thor, který zajistí špičkovou kvalitu obrazu i zvuku. SPORT 5 je samozřejmě také součástí programové nabídky řady dalších regionálních kabelových televizí a je dostupný rovněž prostřednictvím sítí IPTV. Všechny možnosti příjmu televize SPORT 5 naleznete na webových stránkách televize ZDE .

Ke druhým narozeninám dostane televize SPORT 5 také novou grafiku, kterou diváci SPORT 5 uvidí poprvé v sobotu 22. května. V rámci inovace grafického vizuálu televize tak získají novou znělku mj. diskusní pořad O čem se mluví, zpravodajský SPORT 5 Report, Dopravní zpravodajství nebo inzertní Autobazar.

Programovou nabídku SPORT 5 rozšířily počínaje letošní sezonou sestřihy z tolik populárního a atraktivního Mistrovství světa rally, WRC, jehož se pravidelně účastní i český jezdec Martin Prokop. V průběhu každého podniku WRC vysílá SPORT 5 aktuální zpravodajství a půlhodinové reportáže z každé etapy soutěže. Dění každé světové rally pak shrnuje hodinový sestřih podniku a magazín WRC Rally World, který se věnuje zejména kategoriím S-WRC, P-WRC a J-WRC. Z každého závodu Mistrovství světa rally tak SPORT 5 jako jediná česká televize nabízí 220 minut reportáží, sestřihů a souvisejících magazínů.

Sestřihy z vůbec nejprestižnějšího šampionátu rally - WRC - doplňují v programu SPORT 5 reportáže z Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a Ecosun Mistrovství České republiky ve sprintrally. Z každého podniku obou mistrovství připravuje SPORT 5 vlastní půlhodinový sestřih.

Nově jsou do programu SPORT 5 zařazeny přímé přenosy závodů GT1 World Championship, prvního ročníku světového šampionátu vozů GT1, kterého se spolu s týmem Young Driver AMR a vozem Aston Martin v konkurenci značek Corvette, Ford, Lamborghini, Maserati a Nissan účastní i český jezdec Tomáš Enge. SPORT 5 vysílá z každého z deseti podniků přímé přenosy kvalifikace, kvalifikačního závodu a závodu. V termínu 21. - 23. května zavítá šampionát GT1 World na Masarykův okruh v Brně. SPORT 5 vysílá také přímé přenosy evropského šampionátu vozů GT3, GT3 European Championship.

Účast českého jezdce Jana Charouze činí pro české diváky atraktivními formulové série World Series by Renault a AutoGP. Dění v dobře známé World Series by Renault, která je považována za předstupeň F1, mapuje SPORT 5 prostřednictvím vysílání všech závodů série ze záznamu a magazínu World Series by Renault Magazine. Závody nově vzniklé série AutoGP přináší SPORT 5 v přímých přenosech. Pro oba formulové seriály jsou příznačné těsné souboje mladých, talentovaných jezdců, kteří se hodlají prosadit až do formule 1.

O nadcházejícím víkendu 22. – 23. května televize SPORT 5 vysílá řadu zmíněných sérií v přímých přenosech. Diváci SPORT 5 tak budou moci živě sledovat závody GT3 European Championship a GT1 World Championship z Brna, DTM z Valencie, AutoGP z Imoly a exhibiční závod NASCAR Sprint Cup Series z Lowe’s. Ve víkendovém vysílání nebude díky magazínu WRC Rally World věnovanému Rally Nový Zéland chybět ani mistrovství světa v rally. Kompletní program SPORT 5 naleznete ZDE .


BPA

 

PS: Naopak již ve vysílání  Sport 5 nenajdete pořad Motormix kvůli nehorázným  požadavkům majitele televiziních práv k české rallye..... Motormix je ale dál vysílán v řadě   tuzemských televizí  a také na internetu ( viz podrobnosti na www.tvmotormix.cz !!)

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Jarní Most 2010 objektivem Pavla Pustějovského

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose