www.car.cz
 

Maďarský okruh Hungaroring u Budapešti čeká o víkendu F1
     3.8.2006 16:28 - tisková zpráva


Maďarský okruh Hungaroring u Budapešti, dějiště nadcházející velké ceny, vstoupil do historie jako místo, kde formule 1 poprvé prolomila takzvanou železnou oponu. Premiérově se tu totiž závodilo již za komunistické éry v roce 1986 a tisícům českých fandů se tak tehdy naskytla jedinečná příležitost vidět na vlastní oči největší závody světa.

Trať sama o sobě se však jejím stavitelům příliš nepovedla. Je extrémně pomalá a prakticky se na ní nedá předjíždět, takže zásadní význam má úspěšně zvládnutá kvalifikace. Povrch je navíc mimo ideální stopu velmi špinavý a kluzký. Týmy musejí počítat i s tím, že téměř s železnou pravidelností se VC Maďarska koná za tropických teplot, a nic nenasvědčuje tomu, že by tomu letos mělo být jinak.

Na Hockenheimringu se při Velké ceně Německa konečně dočkal Christian Klien. Rakouský pilot stáje Red Bull Racing si na své konto připsal letošní druhý bod. Musel na něj čekat skutečně hodně dlouho – již od úvodní Velké ceny Bahrajnu. V kvalifi kaci se opět blýskl jeho týmový kolega David Coulthard, jenž se v ní probojoval mezi elitní desítku.

Zcela jiné starosti měli v sobotu v boxu Scuderie Toro Rosso. Scott Speed totiž
se svým monopostem divoce havaroval již v úvodu první kvalifikační fáze. Díky nezměrnému úsilí mechaniků se vůz podařilo dát do pořádku a Američan s ním nakonec po startu ze zadních pozic dojel do cíle na velmi solidním dvanáctém místě. Ještě o dvě příčky lépe se umístil Vitantonio Liuzzi, jenž si dokonce dělal ambice i na bodový zisk.

VC Maďarska
Okruh: Hungaroring
Délka trati: 4381 m

Počet zatáček: 13, 5 levých/8 pravých
Počet kol: 70
Délka závodu: 306,663 km
Největší dosahovaná rychlost: 313,8 km/h
První VC: 1986
Poslední vítězové: 2004 – Michael Schumacher, 2005 – Kimi Räikkönen
Nejrychlejší kolo v kvalifi kaci: 2004 – Michael Schumacher 1:19,146 (199,272 km/h)
Nejrychlejší kolo v závodě: 2004 – Michael Schumacher 1:19,071 (199,461 km/h)
Loňské umístění Red Bull Racingu: Coulthard a Klien nedokončili


Sport Press


 
 
Fotogalerie:   Rallye Pelhřimov, foto Jiří Dokulil

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose